O nas

Jesteśmy dwie – dwie siostry, AnetaGosia. Obie z zamiłowaniem do rękodzieła i wielkimi marzeniami. Od lat rozwijamy swoje pasje w kilku kierunkach i realizujemy kolejne projekty. Zaangażowane i optymistycznie nastawione, rozpoczynamy naszą przygodę z papierem do scrapbookingu oraz sklepem internetowym. Tu wszystko jest nowe i inne. To jednak nas nie zniechęca, choć wymaga bardzo dużo czasu i nauki. Mamy wielkie plany, ale zacząć trzeba od czegoś małego. Wiemy, że z Waszym wsparciem, damy radę!

Margaret

„Lepszy jeden mały czyn, niż tysiąc planów, a do szczęścia obok miłości, wystarczy człowiekowi umiejętność zrobienia: chleba, bo nie umrze z głodu, krzesła, bo zbuduje sobie dom, pieca, bo nie zmarznie i wódki by miał czym handlować, cała reszta to ozdobniki życia, ale jakże je umilają”

Witajcie! Mam na imię… wiadomo! Bardzo lubię swoje imię i dlatego spodobał mi się pomysł stworzenia marki o takiej właśnie nazwie – Margaret. To początki i nie miałam pojęcia ile po drodze napotkamy problemów… ale nie poddaje się i z Waszą pomocą zamierzam dzielić się tym co mam najlepszego.

Czy jestem crafterką? Zdecydowanie tak i nie mam na myśli wyłącznie prac z ozdabianiem… przecież zrobienie wina, nalewki, chleba, drabiny czy kamiennego grilla, to także rzemiosło i nie mniej radości dające!

Pracami ręcznymi zajmuję się od dziecka, choć długo nie miałam pojęcia, że można to nazwać i jeszcze rozdzielić na dziedziny. W swoim życiu zajmowałam się wieloma różnymi rzeczami, w tym: rysunkiem, szyciem, haftowaniem, szydełkowaniem, robótkami na drutach, scrapbookingiem i decoupage.

Wszystkie robótki craftowe realizowałam jednak hobbistycznie i raczej na użytek własny lub moich znajomych… no! ale większość z nas tak zaczynała. Chyba pęd życia i ciągłe wyzwania w pracy sprawiły, że nie szukałam kontaktu ze światem craftu, a długo nawet o nim nie wiedziałam. Nie uważam się za eksperta w crafcie, a jedynie za pasjonatkę, która tworząc pracę – zazwyczaj świetnie się przy tym bawi. Pragnę podzielić się z innymi tym, co potrafię i stale uczyć się od tych z Was, które są prawdziwymi wyjadaczkami. Wiele z Was podziwiam.

Moje prace są proste, ale mnie w zupełności satysfakcjonują. Nie przepadam za przerostem formy nad treścią, co czasami obserwuję w pracach z mix mediami. Lubię łączyć kolory i wzory, a tym co chyba wyróżnia moje prace, jest wielkość kwiatów, które są dla mnie na projekcie najważniejsze. Lubię robić je z papieru. Bardzo brakuje mi czasu, by rozwijać swoją pasję w sztuce ich robienia, nad czym bardzo ubolewam. To czego zamierzam nauczyć się dodatkowo w przyszłości (oby czas pozwolił) to np. mix media.

Jeśli się da, to chętnie nauczę się także stolarstwa i zduństwa w praktyce, bo teorii już liznęłam. Chciałabym rozszerzyć gruntownie wiedzę na temat naturalnego budownictwa, ogrodnictwa, zdrowego żywienia, zielarstwa, naturalnego leczenia, zaburzeń osobowości, psychologii zachowań, historii wokół holokaustu, ale nie tylko i wielu, wielu innych dziedzin. Jak widzicie zakres moich zainteresowań jest szeroki… tylko doba jakaś taka, zbyt krótka!

Ale to co chcę Wam dać od siebie przede wszystkim, to PAPIERY. Papiery które sprawią, że Wy także będziecie tworzyć z zachwytem! Na tym się znam i tutaj mogę śmiało powiedzieć, że jestem jednym z ekspertów. Bo to czym zajmuję się zawodowo, to grafika komputerowa i dzięki mojej cudownej siostrze, która spytała czy nie mogłabym robić papierów, skoro Ona musi je kupować… rozpoczęłam projekt PAPIER! Jestem ciekawa czy moje pomysły spodobają się Wam tak bardzo, jak jej?

Poniżej kilka moich prac:

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

>> Design Team

AnkarikaCRAFT

Hej! Jestem Aneta, kobieta po czterdziestce z dwiema córkami w wieku 6 i 8 lat. Mieszkamy w Anglii. Przeprowadziliśmy się tu z mężem z zamierzeniem, że to będzie tylko rok i fajna przygoda ale wyszło jak wyszło i właśnie mija 7 lat pobytu na wyspie.

To właśnie tutaj zrodziła się we mnie pasja do scrapbookingu. Po malutku kiełkowała, a ja uczyłam się wszystkiego od zera szukając inspiracji u dziewczyn po fachu pod pseudonimem Ankarika Craft. Z roku na rok kształtował się mój gust i wypracowywałam swój własny styl w obróbce papieru. Ta „podróż” jest udokumentowana na moim profilu Instagram, gdzie od samego początku publikowałam swoje prace.

W momencie publikacji pracy zazwyczaj bywam zadowolona z efektu końcowego ale po jakimś czasie zwykle dostrzegam braki w swoim warsztacie. I tak ciągle: 4 lata temu, dwa lata temu, pół roku temu i dziś też.

Postanowiłam sobie kiedyś, że każda kolejna praca artystyczna musi uczyć mnie czegoś nowego: nowej techniki, używania nowego narzędzia, staram się używać innych dodatków, sama tworzyć kwiaty itd.. Możliwości się tu chyba nie kończą – po 5 latach pracy twórczej oświadczam, że nadal każda praca jest dla mnie pod jakimś względem odkrywcza. Być może to jest powód dla którego scrapbooking jest taki fascynujący.

Rok 2021 jest dla mnie rokiem samorozwoju w pracy z mixed mediami, daje mi to ogromną radość i chcę więcej.

Cieszę się, że udało mi się namówić swoją siostrę do projektowania grafik papierów, bo teraz mam ich w bród i na dodatek są takie jak lubię. Wierzę, że jest więcej WAS z podobnymi upodobaniami. Dziękuję, że z nami jesteście, rozgośćcie się i cieszcie się naszymi produktami. Buziaki! :*

Poniżej kilka moich prac:

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress

>> Design Team

W sieci o nas:


YouTube 16.02.2022

fanaberriess
Karolina Pytlarz


YouTube 2.02.2022

Enni Kombinuje z papierami
Anita Olszewska


YouTube 26.11.2021

fanaberriess
Karolina Pytlarz


Wywiad na Instagramie 28.10.2021

dorota_iwon
Dorota Karolak-Iwon


YouTube 20.09.2021

Paper madness – scrapbooking
Kinga Gruszczyńska


YouTube 13.08.2021

Enni Kombinuje z papierami
Anita OlszewskaYouTube 08.08.2021

Manufaktura Justyny
Justyna Rumińska